Baleriny

Wykrój na kapcie-baleriny

1. Pobierz i wydrukuj wykrój

Dzień Matki to świetna okazja, by uszyć coś prostego, ale bardzo przydatnego. Kapcie baleriny uszczęśliwią każdą mamę i nie tylko. Ten prosty wykrój będzie odpowiedni dla każdej osoby, bez względu na poziom umiejętności szycia.

Wystarczy, że pobierzesz i wydrukujesz wykrój, w wykroju pokazane są dwa elementy z których uszyjesz kapcie baleriny, lecz możesz je ozdobić  w dowolny sposób. Wykroje dostępne są w dwóch wymiarach. Odpowiednich dla rozmiaru 36-37 oraz 38-39.

 

Pobierz wykrój

2. Wybierz podstawę Twoich kapci, czyli piankę gorseciarską

Podstawą Twoich kapci będzie pianka gorseciarska, z niej zrobisz podeszwę. Jeśli chcesz, by podeszwa była grubsza, możesz wykorzystać dwie warstwy pianki. Kolor wybierzesz poniżej, każda z pianek ma dwie strony, jedna oklejona bawełną a druga poliamidem. Możesz dowolnie użyć stron pianki, według własnych upodobań.

Polecane pianki goreseciarskie (min. 0,5mb na parę kapci)

3. Teraz dobierz plen (haft elastyczny szeroki) lub lycrę (mikrofibrę), które będą stanowiły górną część kapci

Do górnej części kapci najlepiej użyć elastycznego materiału. W tym przypadku wybierz materiał, który najbardziej wpadnie Ci w oko, może to być na przykład, plen (haft elastyczny szeroki) lub lycrę (mikrofibrę). Dzięki temu, kapcie dopasują się do stóp, otulą je i nie będą spadały. Niewątpliwym atutem kapci balerinek jest ich delikatny wygląd i możliwość używania ich w dowolnym miejscu, w domu, w podróży lub na wakacjach.

Polecane pleny (min. 0,5mb na parę kapci)

Polecane mikrofibry (min. 0,5mb na parę kapci)

4. Wykończ swoje kapcie gumokoronką lub taśmą łamaną

Najlepszym wykończeniem kapci będzie łamana taśma lub gumokoronka. wykończenie powinno być elastyczne by swobodnie móc je założyć na stopy oraz by z nich nie spadały. Możesz trzymać się koloru w którym będzie utrzymany cały projekt lub wybierz inny dowolny kolor i skomponuj coś nietypowego. Twoje kapcie będa doskonale dopasowane do Twoich ulubionych odcieni. 

Polecane gumki i taśmy (min. 1mb na parę kapci)

5. Dobierz nici w kolorze dopasowanym do Twojego projektu

Kolor nitki ma znaczenie, jak w przypadku gumki, możesz wybrać kolor który odpowiada reszcie wybranych materiałów, lub kompletnie inny, taki jaki tylko zechcesz.

Polecane nitki (min. 2mb na parę kapci)

6. Do dzieła

1. Wydrukuj i wytnij odpowiednie wykroje.
2. Odrysuj na materiale i wytnij kształty, potrzebujesz 2x podeszwę - prawą i lewą, oraz 2x wierzch, analogicznie.
3. Wszyj gumkę od środka w wierzchnie części kapci tak, by utworzyła ozdobne wykończenie.
4. Zszyj razem piętki wierzchów, zwracając uwagę, żeby szew znajdował się po lewej stronie materiału.
5. Zszyj wierzch i podeszwę kapcia składając je zewnętrznymi stronami do siebie, tak, żeby szew znajdował się wewnątrz kapcia. 

Copyright © 2023. Skravki.pl