Kapcie

Wykrój na kapcie

1. Pobierz i wydrukuj wykrój

Wykrój możesz pobrać w formie dokumentu PDF do wydrukowania. Znajdziesz w nim dwa proste elementy, dzięki którym szybko uszyjesz efektowne kapcie, dopasowane w 100% do Twojego stylu.

Szablon jest w jednym, uniwersalnym rozmiarze, 38-40.

 

 

Pobierz wykrój

2. Wybierz podstawę Twoich kapci, czyli piankę gorseciarską

Podstawą konstrukcyjną Twoich kapci będzie pianka gorseciarska. Zrobisz z niej podeszwę i wierzch, który później możesz wykończyć według własnego projektu. Na podeszwę wykorzystaj dwie warstwy pianki. Kolor wybierzesz poniżej. Każda z pianek ma dwie strony, jedna z nich jest oklejona poliamidem, a druga, przyjazną dla ciała, bawełną.

Polecane pianki goreseciarskie (min. 0,5mb na parę kapci)

3. Teraz dobierz plen (haft elastyczny szeroki) lub lycrę (mikrofibrę), które będą stanowiły górną część kapci

Wykończenie górnej części kapci, pełni funkcję dekoracyjną, więc w tym przypadku wybierz materiał, który najbardziej wpadnie Ci w oko. Może to być na przykład kobiecy, ażurowy plen (haft elastyczny szeroki) lub ozdobiona stonowanym printem lycra (mikrofibra). 

Polecane pleny (min. 0,5mb na parę kapci)

Polecane mikrofibry (min. 0,5mb na parę kapci)

4. Wykończ swoje kapcie gumokoronką lub taśmą łamaną

Najlepszym wykończeniem kapci będzie łamana taśma lub gumokoronka. Możesz trzymać się barwy, w której będzie utrzymany cały projekt lub wybierz inny, dowolny kolor i skomponuj coś nietypowego.

Polecane gumki i taśmy (min. 1mb na parę kapci)

5. Dobierz nici w kolorze dopasowanym do Twojego projektu

Kolor nitki ma znaczenie i podobnie jak w przypadku gumki, możesz wybrać odcień, który odpowiada reszcie wybranych materiałów lub kompletnie inny, taki jaki tylko zechcesz.

Polecane nitki (min. 2mb na parę kapci)