Komplet - koszulka i szorty

Wykrój na komplet - koszulka i szorty

1. Pobierz i wydrukuj wykrój

Komplet, który uszyjesz z podanego wykroju, możesz stosować jako strój na co dzień lub, z użyciem innych materiałów, jako piżamę. Komplet jest odpowiedni w obu zastosowaniach.

Jeśli potrzebujesz lekkiej, letniej koszulki z przewiewnymi spodenkami, wybierz do uszycia bawełnę, natomiast jeśli szukasz zmysłowej wersji nocnej, wybierz jako materiał satynę.

 

Pobierz wykrój S/M

 

Pobierz wykrój L/XL

2. Wybierz podstawę Twojego kompletu, czyli materiał

Podstawą Twojej koszulki i spodenek, będzie dzianina, od Ciebie zależy jaką wybierzesz. Najlepiej wybierz między bawełną, wiskozą a satyną. Kolor możesz dobrać dowolnie, dokładnie tak jak dodatki. Tu znaczenie ma to, co najbardziej Ci się spodoba.

Polecane dzianiny

3. Teraz wybierz dodatki do wykończenia koszulki i szortów

Wybierz koronkę, którą obszyjesz dekolt, dolną krawędź koszulki oraz nogawki spodenek.

Polecane obszywki

4. Wybierz taśmę na ramiączka

Ponieważ koszulka jest typem „na ramiączkach”, musisz też wybrać gumę łamaną, w dowolnym kolorze, by wykończyć koszulkę pod pachami oraz stworzyć ramiączka.

Długość ramiączek będzie uzależniona od tego, jaki ma wzrost oraz rozmiar osoba, dla której tworzymy nasz komplet.

Taśmę łamaną bez problemu złożysz na pół i obszyjesz nią strategiczne miejsca, które trzeba zabezpieczyć.

Polecane taśmy (min. 1 mb)

5. Wybierz gumę do spodenek

Spodenki w pasie muszą mieć miejsce na gumkę, zatem podczas szycia trzeba utworzyć tam tunel i wciągnąć do środka gumę. Szeroka taśma elastyczna sprawdzi się tutaj idealnie, utrzymując Twoje spodenki na miejscu. Według własnych preferencji wybierz szerokość najlepiej będzie wybrać tę z przedziału między 11 mm a 14 mm, która bez problemu utrzyma spodenki tam gdzie trzeba.

Polecane gumki (min. 1 mb)

6. Dobierz nici w kolorze dopasowanym do Twojego projektu

Kolor nitki ma znaczenie, jak w przypadku gumki, możesz wybrać kolor który odpowiada reszcie wybranych materiałów, lub kompletnie inny, taki jaki tylko zechcesz.

Polecane nitki (min. 1 szpula)

7. Wybierz ozdoby

Opcjonalnie możesz do swojego projektu dodać ozdobne kokardki, maskujące łączenie ramiączka z materiałem, z przodu koszulki.

Polecane dodatki (min. 1 paczka)

8. Do dzieła

1. Pobierz wykrój w wybranym rozmiarze i wydrukuj go. Rozłóż kartki w 5 kolumnach i 6 rzędach, a następnie sklej je ze sobą, aby utworzyły duży arkusz. 

2. Odrysuj wykroje na materiale i wytnij kształty koszulki. Potrzebujesz dwa elementy, po jednym na przód i tył. W przypadku spodenek będą to 4 elementy, 2x przód i 2x tył.

3. Zszyj ze sobą elementy koszulki oraz elementy spodenek, składając materiał prawą stroną do wewnątrz.

4. W pasie spodenek stwórz tunel, w który włożysz gumkę podtrzymującą.

5. Wykończ krawędzie kompletu koronkową obszywką i gumą łamaną (ozdobne, koronkowe elementy na dekolcie, dolnej krawędzi koszulki i nogawkach spodenek, a łamana taśma pod pachami i jako ramiączka).

6. Wciągnij gumkę w tunel spodenek.

7. Gotowe!

Copyright © 2023. Skravki.pl