Kosmetyczka

Wykrój na kosmetyczkę

1. Pobierz i wydrukuj wykrój

Wykrój możesz pobrać w formie dokumentu PDF do wydrukowania. Znajdziesz w nim prosty wzór, dzięki któremu szybko uszyjesz efektowną kosmetyczkę, dopasowaną w 100% do Twojego stylu.

 

Pobierz wykrój

2. Wybierz podstawę kosmetyczki, czyli piankę gorseciarską

Podstawą konstrukcyjną Twojej kosmetyczki będzie pianka gorseciarska. Pianka sprawi, że uszyjesz sztywniejszą bazę całej kosmetyczki. Kolor możesz wybrać dowolnie poniżej. Każda z pianek ma dwie strony, jedna z nich jest oklejona poliamidem, a druga bawełną.

Polecane pianki goreseciarskie

3. Teraz dobierz plen (haft elastyczny szeroki) lub lycrę (mikrofibrę), które będą stanowiły wierzchnią część kosmetyczki

Tu możesz wybrać zarówno jeden z tych materiałów, jak dwa, a nawet trzy. Wszystko zależy już od Twojego pomysłu na design. Może to być na przykład kobiecy, ażurowy plen (haft elastyczny szeroki) lub ozdobiona stonowanym printem lycra (mikrofibra). My w naszym projekcie wybraliśmy lycrę (mikrofibrę) z wzorem tropikalnych liści i różowej orchidei.

Polecane mikrofibry

Polecane pleny 

4. Dodaj gumkę, która będzie służyła jako zamknięcie kosmetyczki

Gumka to świetny, a zarazem bardzo prosty sposób, by zamknąć kosmetyczkę i by nic z niej nie wypadło. Dowolnie możesz wybrać coś prostego lub odrobinę bardziej ozdobnego.

Polecane gumki i taśmy 

5. Dobierz nici w kolorze dopasowanym do Twojego projektu

Kolor nitki ma znaczenie i podobnie jak w przypadku gumki, możesz wybrać odcień, który odpowiada reszcie wybranych materiałów lub kompletnie inny, taki jaki tylko zechcesz.

Polecane nitki