Kosmetyczka

Wykrój na kosmetyczkę

1. Pobierz i wydrukuj wykrój

Wykrój możesz pobrać w formie dokumentu PDF do wydrukowania. Znajdziesz w nim prosty wzór, dzięki któremu szybko uszyjesz efektowną kosmetyczkę, dopasowaną w 100% do Twojego stylu.

 

Pobierz wykrój

2. Wybierz podstawę kosmetyczki, czyli piankę gorseciarską

Podstawą konstrukcyjną Twojej kosmetyczki będzie pianka gorseciarska. Pianka sprawi, że uszyjesz sztywniejszą bazę całej kosmetyczki. Kolor możesz wybrać dowolnie poniżej. Każda z pianek ma dwie strony, jedna z nich jest oklejona poliamidem, a druga bawełną.

Polecane pianki goreseciarskie

3. Teraz dobierz plen (haft elastyczny szeroki) lub lycrę (mikrofibrę), które będą stanowiły wierzchnią część kosmetyczki

Tu możesz wybrać zarówno jeden z tych materiałów, jak dwa, a nawet trzy. Wszystko zależy już od Twojego pomysłu na design. Może to być na przykład kobiecy, ażurowy plen (haft elastyczny szeroki) lub ozdobiona stonowanym printem lycra (mikrofibra). My w naszym projekcie wybraliśmy lycrę (mikrofibrę) z wzorem tropikalnych liści i różowej orchidei.

Polecane mikrofibry

Polecane pleny 

4. Dodaj gumkę, która będzie służyła jako zamknięcie kosmetyczki

Gumka to świetny, a zarazem bardzo prosty sposób, by zamknąć kosmetyczkę i by nic z niej nie wypadło. Dowolnie możesz wybrać coś prostego lub odrobinę bardziej ozdobnego.

Polecane gumki i taśmy 

5. Dobierz nici w kolorze dopasowanym do Twojego projektu

Kolor nitki ma znaczenie i podobnie jak w przypadku gumki, możesz wybrać odcień, który odpowiada reszcie wybranych materiałów lub kompletnie inny, taki jaki tylko zechcesz.

Polecane nitki

6. Do dzieła

1. Wydrukuj i wytnij wykrój.

2. Odrysuj na materiale i wytnij kształty ze sztywnej pianki gorseciarskiej oraz z dekoracyjnego plenu lub mikrofibry, wg opisów na wykroju. Potrzebujesz po 1 sztuce każdego elementu.

3. Zszyj ze sobą piankę i wybrany materiał wierzchni klapki, składając prawymi stronami do wewnątrz. Dolną krawędź zostaw otwartą, a następnie wywróć klapkę na prawą stronę. Obszyj stębnówką krawędź klapki.

4. Zszyj ze sobą piankę i wybrany materiał wierzchni komory kosmetyczki, składając prawymi stronami do wewnątrz. Krawędź styku z klapką zostaw otwartą, a następnie wywróć element na prawą stronę. Obszyj stębnówką zewnętrzną krawędź komory.

5. Wsuń klapkę w otwór komory pomiędzy warstwami materiału, ukryj krawędzie do wewnątrz i zszyj oba elementy razem.

6. Złóż kosmetyczkę na pół, prawą stroną do wewnątrz i zszyj najpierw boczne krawędzie, a następnie, prostopadle do pierwszego szwu, dół komory. Zabezpiecz brzegi ściegiem overlockowym lub zygzakiem.

7. Odmierz gumkę tak, aby przy lekkim naprężeniu 2 razy owinęła kosmetyczkę, a następnie przyszyj jej oba końce z centralnie tyłu, pod miejscem łączenia klapki i komory.

8. Gotowe!

Copyright © 2023. Skravki.pl