Opaska na oczy

Wykrój na opaskę na oczy do spania

1. Pobierz i wydrukuj wykrój

Zaczęły się wakacje, więc pora na urlopy i wycieczki. W podróży czasem chce nam się spać, ale słońce bezlitośnie uniemożliwia zaśnięcie. Dzięki tej prostej opasce, nie będzie problemu.

Wystarczy, że pobierzesz i wydrukujesz wykrój, a w nim pokazane są dwa elementy, z których uszyjesz uniwersalną opaskę na oczy.

 

Pobierz wykrój

2. Wybierz podstawę Twojej opaski na oczy, czyli piankę gorseciarską

Podstawą Twojej opaski, będzie pianka gorseciarska, z niej zrobisz bazę, która nie będzie przepuszczała słońca. Jeśli chcesz, by baza była grubsza, możesz wykorzystać dwie warstwy pianki. Kolor wybierzesz poniżej. Każda z pianek ma dwie strony, jedna oklejona bawełną a druga poliamidem. Możesz dowolnie użyć stron pianki, według własnych upodobań.

Polecane pianki goreseciarskie (min. 0,5 mb)

3. Teraz dobierz plen (haft elastyczny szeroki) lub lycrę (mikrofibrę), będzie to pełniło funkcję ozdobną

Dzięki tej warstwie materiału łatwo i przyjemnie spersonalizujesz opaskę, używając ulubionego koloru lub wzoru. W tym przypadku wybierz materiał, który najbardziej wpadnie Ci w oko, może to być na przykład plen (haft elastyczny szeroki) lub lycra (mikrofibra).

Opaski możesz uszyć nie tylko dla siebie, ale również dla rodziny lub przyjaciół. Twoich bliskich na pewno ucieszy delikatny wygląd i możliwość używania ich w dowolnym miejscu, w domu, w podróży lub na wakacjach.

Polecane pleny  (min. 0,5 mb)

Polecane mikrofibry (min. 0,5 mb)

4. Wybierz gumkę utrzymującą opaskę w odpowiednim miejscu

Gumka potrzebna będzie, by opaska trzymała się na głowie i nie spadała. Wybierz dowolną szerokość i kolor. Wystarczy, że zmierzysz obwód głowy i odejmiesz od niego 20 cm, czyli długość samej opaski.

Przykład: Osoba o obwodzie głowy 57 cm potrzebuje 37 cm gumki  (bo 57cm – 20 cm = 37 cm).

Polecane gumki (min. 1 mb)